vajinismus tedavisi nasıl olur

Vajinismus hasebiyle ertelenmesi ve kaçınılması gereken aynı sorun haline dönüşen cinsellik, ilişkileri de etraflıca etkiler.Bu sebeple tedavisi geciktirilmemelidir. Ülkemizdeki en yetişkin seksüel rahatsızlıkların başında gelen vajinismus, Türkiye’de 10 kadından 1’inde görülüyor. Cinselliğin aynı tabu olması, seksüel eğitim verilmemesi, kulaktan dolma yanlış bilgiler, fiziki sorunlar gibi fazla sayıda sebep yüzünden ortaya çıkan vajinismus rahatsızlığı, çiftlerin evliliklerini de tehlikeye sokabiliyor.

Vajinismus; kadının, eşi evet da seksüel partneriyle ilişkide bulunmak istemesine rağmen, elinde olmayan sebepler yüzünden ağrı okunuşu zaviye endişesiyle ‘aşk kasları’ aşağılık verilen pelvik aya kaslarını kasarak ilişkiye müşkül olması ile oluşan, ruhsal kökenli benzer cinsel fonksiyon bozukluğudur. Kadın seksüel bağlantı sırasında acı endişesi yüzünden kendisini koruma çabasıyla pelvik kaide kaslarını orada bir duvar varmışçasına kasarak ilişkiye mânia olur. Vajinismus rahatsızlığının müteaddit natürel sebebi olduğuna, ama altta yatan psikolojik sebeplerden en kötüsünün taciz ya da tecavüze maruz kalma olduğuna işaret ediyor.

KAS KASILMALARI SIRTA VURUYOR

Ülkemizde vajinismus görülme oranı 10 da 1’dir. Cinsel ilişki sırasında tepke şekilde gerçekleşen kas kasılmaları, vajina haricinde kalça, bel, karın, sırt ve hem de göl ayağı parmaklarına derecesinde yaygın müşterek şekilde görülebilir. Tüm bu kasılmaların sebebi vücudun kendisini koruma içgüdüsüne bağlıdır. Bilinçdışında geçmişten gelen cinsel bağ ile müteallik yerleşmiş birtakım negatif düşünceler yüzünden kadın, münasebet sırasında eşine ruhsat veremeyebilir.

EVLİLİĞİ BİTİREBİLİYOR

Sevginin, çok ancak ifadesi olan cinsî yaşamın bu şekilde sekteye uğraması, erkekte reddedilme duygusuyla öfkeye kızgınlığa ve eşinden uzaklaşmaya yol açabilirken, kadında utanç okunuşu suçluluk duygusuna neden olabilir. Sonuçta da çiftin ilişkisi günden güne bozulabilir. Ancak çok özel bir yazıda olan bu meseleyi çiftler utanç, suçluluk, yenilgi, öfke, kırgınlık duygularıyla kimseyle paylaşamamakta, ailelerin ve çevrelerin evlat konusunda print yapmaları sebebiyle bir jinekoloğa başvurmaktadırlar.

Ülkemizde eşeysel tedavi ile uğraşan jinekolog sayısı az olduğu özgü bir hayli referans hüsranla sonuçlanmakta, çiftlerin başarıya olan inancı devir geçtikçe azalmakta okunuşu çözümlenebilir yalnız sorun olan vajinismus, içinden çıkılamayacak derecede büyümekte okunuşu evliliklerin bitmesiyle sonuçlanabilmektedir.

MASUMİYETİ KAYBETME KORKUSU patetik OLUYOR

Vajinismusun sebepleri, ruhsal okunuşu nadiren okunuşu fiziki tam gelmek gibi ikiye ayrılabilir. Nadir maddeye sebepler arasında vajinal ve vulvar enfeksiyonlar, mebiz kistleri, pelvik inflamatuar hastalıklar, endometriosis, sistit gibi hastalıklar sayılabilir.

Vajinismusun işaret sık görülen sebepleri ise ruhsal sebeplerdir. bikir zarının lahut olması ve çocukluk çağından itibaren erdenlik zarını korumaya yönelik verilen eğitimler, söylemler, davranışlar, birtakım kadınlarda masumiyeti kaybetmek istememe nedeniyle vajinismus gelişmesine sebep olur.

Cinselliğin bir tabu olması, seksüel terbiye verilmemesi, kulaktan dolma hata cinsî bilgiler de vajinismus gelişmesinde hayli ekonomik nedenlerdir. Ülkemizde hayvan) kızların çoğu bikir zarının patlayacağı, çok gereğinden zaviye çekeceği, fazla fazla kanama olacağı, cinselliğin sadece erkekler maksadıyla olduğu, cinsî hoşlanma duymanın ayıp, yasak, günah olduğu gibi yanlış bilgilere sahiptir. burayı kontrol et Bu hatalı bilgilere ilk geceyi muvaffakiyet ile atlatıp kendini kanıtlama isteği de eşlik etmektedir.

EN zaviye SEBEPLERİ TACİZ okunuşu TECAVÜZ

Eşini sevmeme, zoraki evlendirilme, bağlantı okunuşu evlilik problemleri, eşe karşı duyulan öfke, hamilelik korkusu, kontrolü yitirme korkusu gibi nedenler okunuşu vajinismus nedenleri arasında sayılabilecek nedenlerdir.

Vajinismusun altta yatan sebeplerinden işaret acıları ise taciz ya da tecavüze maruz kalmadır. Bilinçdışına itilen bu travma, ötede vajinismus özellikle geçmek gibi birçok psikolojik sorunlara neden olur.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “vajinismus tedavisi nasıl olur”

Leave a Reply

Gravatar